Kompetencje

Jest dla nas jasne, że nowe pomysły są naszą przyszłością. Nasze ciągłe inwestycje w innowacje mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że nasze produkty i rozwiązania są najwyższej jakości. Taka postawa przenika wszystko, co robimy, od procesów technicznych po nasze podejście do rozwoju pracowników.

Dział projektowy

Nasz dział technologiczny pracuje jako zgrany zespół. Nasi specjaliści są znawcami w swoich dziedzinach. Dzięki sprawnemu zarządzaniu projektami, światowej klasy oprogramowaniu i umiejętnościom, MARO jest w stanie zwinnie reagować na zmiany rynkowe oraz przygotować dedykowane rozwiązania dla nawet najbardziej wymagających klientów.

Park Technologiczny

Obróbka stali

Lasery 2D i 3D

Lasery do cięcia rur i profili dzięki dokładności cięcia 0,01 mm pozwala na zminimalizowanie odpadów lub ich zupełne zniwelowanie. Powtarzalność i dokładność jakie zapewnia wykorzystanie lasera wpływa w znaczący sposób na trwałość połączeń. Wykorzystując tą maszynę w procesie produkcji możemy tworzyć połączenia z niewidoczną spoiną.

Nowoczesne centrum spawalnicze

Robot spawalniczy dzięki najnowocześniejszej technologii spawania CMT wykonuje spawy w estetyczny sposób przy zachowaniu dużej szybkości pracy i powtarzalności.

Ekologiczna lakiernia proszkowa

Farba proszkowa jest neutralna ekologicznie, brak konieczności użycia rozcieńczalników i rozpuszczalników sprawia, że ta metoda jest nie tylko trwała, ale i przyjazna środowisku. Ten energooszczędny proces jest gwarancją gładkiej powierzchni, bez zacieków, pęcherzyków i zmarszczek.

Prasa CNC do gięcia blach

Prasa CNC do gięcia blach to wysoka jakość i powtarzalność gięć elementów wykonanych z blachy i stali.

Obróbka drewna

Nowoczesne centrum obróbcze CNC

Posiada dwa agregaty do oklejania obrzeża, zarówno w tradycyjny sposób z użyciem kleju, jak i z wykorzystaniem lasera, który odpowiedzialny jest za stopienie specjalnej warstwy funkcyjnej pozwalającej zastąpienie kleju polimerem w kolorze obrzeża. Technologia ta gwarantuje dużo wyższą wytrzymałość i odporność na wilgoć oraz praktycznie niewidoczne połączenie płyty z obrzeżem.

Stanowisko magazynowania i rozkroju płyt

Piła panelowa połączona z magazynem automatycznym wykorzystująca program optymalizacji rozkroju płyt to skrócenie czasu pracy, możliwość bezobsługowej pracy nocnej , zmniejszenie ilości odpadów oraz generowanie kodów kreskowych dla każdej formatki. Kod ten wykorzystywany jest następnie do sterowania pozostałymi maszynami CNC.

Okleiniarka w technologii laserowej

Zrobotyzowane stanowisko oklejania wąskich krawędzi to estetyka, trwałość, dokładność i pełna automatyzacja procesu technologicznego.

Rzemiosło stolarskie

Ręcznie robione lady recepcyjne

Ręczne klejenie korpusów lad zapewnia precyzję, jakiej nie uzyska tu maszyna. Praca ludzka na tym etapie produkcji jest niezastąpiona.

Tapicernia – detale mebli w najwyższej jakości

Za elementy tapicerowane w naszej firmie, odpowiadają fachowcy dbający o detale w najwyższej jakości.

Meble korpusowe w całości klejone

Meble korpusowe, dzięki klejeniu w fabryce, zyskują stabilność, geometrię oraz trwałość której nie posiadają szafy skręcane. To także oszczędność czasu przy montażu.

Pionierzy rozwoju
Laserowe wtapianie krawędzi

Pierwsza firma w Polsce, która wdrożyła laserowe wtapianie krawędzi, (podniesienie estetyki, higieniczność – brak spoiny, która gromadzi brud i wilgoć, ekologia – technologia jest mniej energo- i surowcochłonna).

Nowoczesny park obróbki

Jako jedna z niewielu firm meblowych, posiadamy nowoczesny park obróbki elementów metalowych, który pozwala nam na uzyskanie bardzo dokładnych i powtarzalnych detali.

Laserowe wykrawanie profili

Jako jedni z pierwszych w kraju wdrożyliśmy seryjne automatyczne laserowe wykrawanie profili oraz blach metalowych.

Uczestnictwo w wydarzeniach branżowych

MARO nieprzerwanie od początku swojej działalności brało udział w branżowych targach. Już w 1991 roku zaprezentowaliśmy nasze pierwsze kolekcje podczas Domexpo ’91 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Nieprzerwanie od 2002 roku uczestniczymy w największych i najważniejszych targach branży mebli kontraktowych na świecie – Orgatec.

Współpraca z uczelniami wyższymi

W MARO mocno wierzymy we współpracę z ośrodkami naukowymi. Od początku naszej działalności stawialiśmy na wymianę doświadczeń, podnoszenie naszej wiedzy i czerpanie inspiracji. Wspólnie z gronem akademickim oraz ze studentami mieliśmy już wiele okazji, by zrealizować zróżnicowane projekty zakończone sukcesami.

Instytucje edukacyjne, z którymi współpracowaliśmy:

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu