O nas

Fabryka Mebli Biurowych MARO

Od 30 lat dbamy o to, aby praca biurowa była komfortowa i ergonomiczna. Nasze meble świadczą o naszym profesjonalizmie i miłości do tego co robimy. Zamiłowanie do tworzenia rzeczy pięknych i funkcjonalnych sprawia, że z pasją szukamy nowych rozwiązań, które zamieniają pomysły w produkt, na coraz to wyższym poziomie. Wykorzystując innowacyjną myśl technologiczną, dokładamy wszelkich starań, by nasze produkty i rozwiązania były najwyższej jakości. Potwierdzają to certyfikaty ISO 9001 oraz Geprüfte Sicherheit. Zdecydowanie ułatwia to nasz park technologiczny, gdzie pod jednym dachem spotykają się światowej klasy technologie. Jako odpowiedzialny producent, chcemy minimalizować niekorzystny wpływ jaki wywieramy na środowisko naturalne, tego samego oczekując od naszych dostawców.

Wizja

Meblowa firma rodzinna o globalnym zasięgu, w której pasja i doświadczenie przekładają się na rozwiązania skrojone na miarę dla każdego Klienta.

Misja

Wykorzystując naszą wiedzę, technologię i wieloletnie doświadczenie projektujemy, produkujemy i dostarczamy indywidualne rozwiązania meblowe najwyższej jakości. Z troską o środowisko pragniemy, aby praca w każdym miejscu na świecie była jak najbardziej komfortowa, efektywna i ergonomiczna.

Wartości firmy MARO

Wartości jakimi się kierujemy w codziennej pracy

W MARO najważniejsza jest dla nas niecodzienna możliwość indywidualizacji. Chcemy, aby nasze produkty i każda usługa, były szyte na miarę tak, żeby satysfakcja Klienta była jak najwyższa.

Ambicja, która napędza nas do tego żeby w każdym działaniu, w każdym projekcie i każdego dnia dawać z siebie jeszcze więcej.

Jesteśmy rodzinną firmą, która opiera swoją działalność na rodzinnych wartościach takich jak szacunek i troska, zarówno o partnerów biznesowych, pracowników, jak i o otoczenie.

Opieka to coś, czym pragniemy obdarzyć każdego naszego Klienta. Troska o jego potrzeby jest dla nas priorytetem, więc dbamy o to, aby Klient czuł się w naszych rękach w pełni zaopiekowany.

MARO
w pigułce
Zobacz film

Doświadczenie nauczyło nas, że tylko uważne wsłuchiwanie się
w potrzeby Klienta pozwoli trafnie odpowiedzieć na zapotrzebowanie rynku.

Staramy się zatem być na bieżąco zarówno z trendami,
jak i stale ulepszać nasze meble konstrukcyjnie, aby produkt końcowy był trwały, ergonomiczny i cieszył oko.

Pobierz prezentację

Fakty i liczby

0

liczba pracowników

0m2

powierzchnia produkcyjna

0%

udział eksportu

0punktów

sieć sprzedaży w całej Europie

0

rok założenia

0sztuk

miesięczny wolumen produkcji mebli

Fakty i liczby

Zaskakujące, jak wiele różnych płaszczyzn musi zostać idealnie zgranych, aby firma działała sprawnie i odnosiła sukcesy. Począwszy od efektywnego zarządzania, logistyki czy trafnych inwestycji w park maszynowy, przez wiele różnych dziedzin – czasem pozornie odległych jak marketing, konstrukcja, wszystkie działy produkcji, a kończąc na transporcie i montażu. Każdy człowiek w firmie ma do wykonania ważne zadanie i tylko rzetelna praca na rzecz całości pozwala, aby firma pracowała jak dobrze naoliwiona maszyna. Dzięki temu, możemy z dumą mówić, że nasze meble stoją w największych polskich i europejskich firmach

Park maszynowy

Nasz Park Maszynowy to gwarancja najwyższej jakości i precyzji. Dzięki inwestycji w nowe technologie oraz nieustanne poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań, rozwijamy się każdego dnia. Dobrze wiemy, ile znaczy czynnik ludzki, dlatego część rzeczy robiona jest u nas ręcznie. Klejenie korpusów lad łukowych to praca, gdzie człowiek ma przewagę nad maszyną. Za to tam, gdzie potrzeba chirurgicznej dokładności i powtarzalności w krótkim czasie, wspomagamy się najnowszą technologią. Centrum obróbcze nawierca, frezuje i obrabia krawędzie z nadzwyczajną precyzją. Na jakość naszych mebli składają się setki prób i testów, dzięki którym jesteśmy pewni, że w tym temacie nie mamy sobie równych.

Początek powstania firmy z siedzibą w Gminie Czerwonak. Odbywają się targi DOMOEXPO’91, na których po raz pierwszy pojawia się MARO. Po kilku latach siedziba firmy przenosi się do Poznania na ul. Średzką. Otwiera się także pierwszy salon firmowy przy ul. Towarowej.

1991-1994
1995-1996
1996-2001
2001- 2006
2006-2011
2011-2016
2016-2022

Początek powstania firmy z siedzibą w Gminie Czerwonak. Odbywają się targi DOMOEXPO’91, na których po raz pierwszy pojawia się MARO. Po kilku latach siedziba firmy przenosi się do Poznania na ul. Średzką. Otwiera się także pierwszy salon firmowy przy ul. Towarowej.

W 1995 MARO przenosi się do Komornik na ul. Fabianowską 100, gdzie nasza siedziba pozostaje do dziś.

MARO, jako pierwsza firma na polskim rynku branży meblowej otrzymuje certyfikat ISO 9001. Powstaje również BETA – pierwsze biurko z elektryczną regulacją wysokości. W 2000 MARO wprowadza modułową ladę recepcyjną eMeL oraz system gabinetowy GRAF, które są dostępne w sprzedaży do dziś.

MARO po raz pierwszy wystawia się na zagranicznych targach branżowych ORGATEC. Rozwija także sieci dystrybucyjne w Niemczech i Austrii. W portfolio produktowym pojawia się nowoczesny system mebli pracowniczych -eM.

Inwestycje w park maszynowy. Wyposażenie fabryki w centra obróbcze sterowane numerycznie oraz uruchomienie najnowocześniejszej w Europie lakierni proszkowej i jednego z najbardziej zaawansowanych centrów obróbki laserowej w Polsce.

MARO zaczyna stosowanie rewolucyjnej metody wtapiania obrzeża w płytę - LaserTec. Wdrożony zostaje program spinający w jeden proces produkt od wizualizacji dla klienta do programów technicznych na maszynie.

Kolejne inwestycje w park maszynowy, zwiększające wydajność produkcyjną fabryki oraz wprowadzają ją na dobre w przemysł 4.0.