Piękne materiały wymagają specjalnego traktowania.
Sprawdź, jak o nie dbać, by przez lata zachwycały niezmiennym pięknem.
Meble wykonane z płyty melaminowej oraz laminatu wysokociśnieniowego (HPL) posiadają powierzchnię ochronną, która nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Do czyszczenia zalecamy używać miękkiej, niestrzępiącej się ściereczki, nasączonej ciepłą wodą, bądź wodą z dodatkiem środków czystości. Nie należy pozostawiać na powierzchni mebla kropel oraz zacieków, ponieważ mogą one powodować mikroskopijne pęknięcia lub odbarwiać.
Dozwolone środki czystości:
Zabronione środki czystości:
Meble drewniane są wrażliwe na różne czynniki, takie jak wilgotność, temperatura, promieniowanie UV czy kurz, dlatego prawidłowa pielęgnacja jest przy nich szczególnie istotna. Podstawą jest zapewnienie w pomieszczeniu, w którym mieszczą się meble drewniane, odpowiedniej temperatury (18-27 ºC) oraz wilgotności (40-60%). Nie należy stawiać ich też w bezpośrednim sąsiedztwie źródeł ciepła, jak kaloryfery, piece czy kominki. Powinno się chronić je przed wodą i innymi płynami, a w przypadku rozlania cieczy na drewnianej powierzchni najlepiej jak najszybciej wytrzeć ją do sucha (można użyć papierowych ręczników, które wchłoną nadmiar wilgoci). Do dbania o powierzchnie zalecamy delikatne przecieranie miękkimi tkaninami, a stosowanie łagodnych środków do konserwacji mebli z drewna powinno odbywać się w zgodzie z zaleceniami producentów używanych środków.
Okleiny naturalne są wymagające w utrzymaniu i są zróżnicowane pod względem kolorystyki, ubarwienia, są czułe na działanie wilgoci, temperatury i światła słonecznego. Zalecamy regularne czyszczenie powierzchni przy użyciu miękkiej szmatki nasączonej wodą, aby zapobiegać gromadzeniu się brudu.
Zalecamy:
Nie zalecamy:
Kamień polerowany ma znacznie lepsze właściwości użytkowe niż większość kamieni naturalnych. Charakteryzuje się bardzo niską nasiąkliwością, dzięki czemu jest łatwy w pielęgnacji i odporny na wysoką wilgotność. Podczas czyszczenia polerowanych powierzchni należy pamiętać, że ten rodzaj wykończenia powierzchni wymaga większej uwagi, jako że polerowane płyty są bardziej wrażliwe. W codziennej konserwacji wystarczy czyszczenie ciepłą wodą z wykorzystaniem naturalnego detergentu, rekomendujemy zapoznanie się ze sposobami i koniecznością ich rozcieńczania. Konieczne jest stosowania delikatnych narzędzi do czyszczenia, użycie ściernych narzędzi takich jak wełna stalowa czy twarde szczotki może spowodować nieusuwalne ślady i rysy.
Szkło, niezależnie od grubości powierzchni, jest tworzywem narażonym na różne uszkodzenia, a jego użytkowanie oraz pielęgnacja powinny odbywać się w zgodzie z kilkoma prostymi zasadami:
Zalecamy czyszczenie i konserwację elementów skórzanych nie rzadziej niż raz na kwartał. Cały proces zalecamy przeprowadzić w dwóch krokach. Do mycia elementów skórzanych zalecamy przemycie skóry szmatką nasączoną mydłem oliwkowym lub innym produktem dedykowanym do skóry. Skórę należy oczyszczać fragment po fragmencie, wycierając czyste już fragmenty suchą, miękką ścierką, nie dopuszczając do nasiąknięcia skóry płynem. Po dokładnym wyschnięciu, zalecamy konserwację impregnatami dostępnymi na rynku.
Powierzchni tkaninowych nie należy narażać na kontakt z różnego rodzaju płynami ze względu na ich dużą chłonność cieczy. Powierzchowne zanieczyszczenia możemy usuwać za pomocą odkurzacza z miękką szczotką. Przy silniejszych zabrudzeniach można użyć wilgotnej ściereczki oraz dedykowanych środków do czyszczenia mebli tapicerowanych, zawsze zgodnie z zaleceniami producenta.
Do czyszczenia stelaży, uchwytów i pozostałych elementów metalowych należy używać wilgotnej szmatki oraz łagodnych środków do czyszczenia mebli. Po czyszczeniu wytrzeć. Z elementów ruchomych nie należy usuwać smarów.
Ten pozbawiony porów, jednolity materiał z akrylowego tworzywa jest odporny na drobne uderzenia czy działanie bakterii, a także nieszkodliwie może wchodzić w kontakt z żywnością.
By jednak jak najlepiej zadbać o jego konserwację zalecamy regularne czyszczenie przy pomocy miękkiej ściereczki i wody lub z użyciem zwykłych środków czyszczących w płynie. Silne środki chemiczne, szorstkie włókniny czy mechaniczne czyszczenie szczotkami, skrobakami itp. mogą uszkodzić powierzchnię, dlatego uporczywe zabrudzenia zalecamy usuwać przy pomocy miękkiej gąbki i środków do czyszczenia tworzyw sztucznych lub mleczka (bez środków szorujących).
Okucia zastosowane do produkcji mebli MARO, nie wymagają szczególnej konserwacji, oprócz okresowego czyszczenia. Poniżej przedstawiamy zalecane sposoby czyszczenia, w zależności od typu okucia:
Jeżeli nadal mają Państwo wątpliwości dotyczące właściwego czyszczenia i konserwacji mebli, prosimy o skorzystanie
z formularza kontaktowego.