Zalety i wady biurek elektrycznych: kompletny przewodnik dla początkujących

Coraz częściej wykorzystywane w przestrzeni biurowej biurka elektryczne dostępne są w szerokiej gamie wariantów. W MARO mamy wyłącznie wytrzymałe, niezwykle funkcjonalne biurka przeznaczone do użytku w firmie i w domu. Zanim rozejrzysz się za konkretnym modelem, sprawdź, jakie zalety oraz wady wiążą się z użytkowaniem tego mebla.
Zalety biurek elektrycznych

1. Mniejsze ryzyko przybrania na wadze

Stanie zużywa zdecydowanie więcej energii, niż siedzenie. Podczas stania przez większą część dnia przeciętny człowiek spala ponad 170 kalorii. Korzystając z biurka umożliwiającego pracę na stojąco, można uchronić się przed otyłością, a w najlepszym przypadku, dodatkowo zrzucić zbędne kilogramy.

2. Mniejsze ryzyko wystąpienia chorób serca

Praca w pozycji stojącej zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Badania niejednokrotnie wykazały, że wielogodzinne stanie poprawia niektóre wskaźniki zdrowia sercowo-naczyniowego (poziom cholesterolu, ciśnienie krwi).

3. Niższy poziom cukru we krwi

Praca przy biurku w pozycji stojącej lub też naprzemiennej – siedzącej i stojącej, zmniejsza ilość skoków poziomu cukru we krwi. Badania wykazały, że pracownik po lunchu pracując na stojąco przez 3 godziny, redukuje o 43% więcej cukru, niż ten, który pracuje przy biurku w pozycji siedzącej.

4. Wydłużenie życia

Naukowcy informują, że każda godzina siedzenia skraca życie o 21 minut. Zatem praca przy biurku, ale w pozycji stojącej ma znaczący wpływ na wydłużenie życia.

5. Poprawa nastroju i przypływ energii

U osób, które pracują przy biurku na stojąco, obserwuje się znacznie mniejszy poziom stresu i zmęczenia. Za to dostrzega się zwiększony poziom energii i to nie tylko w pierwszych godzinach pracy, ale w ciągu całego dnia.

6. Wyższa produktywność

Pracownik, pracując na stojąco, albo mając możliwość wstania z krzesła w dowolnym momencie bez opuszczania swojego stanowiska pracy, ma więcej energii, lepiej się czuje, nie jest ospały, a wszystko to wpływa na lepszą koncentrację. W związku z tym szybciej wykonuje swoją pracę, a nierzadko ma to także wpływ na jej jakość.

Ponadto!

  • Biurko z regulacją wysokości jest nowoczesnym elementem wyposażenia biura. Taki mebel ma zarazem wpływ na wizerunek całej firmy i samego pracodawcy.
  • Dodatkowo tworzy ergonomiczne miejsce pracy. Jedno i to samo stanowisko może być użytkowane przez wielu pracowników, niezależnie od ich wzrostu oraz indywidualnych preferencji.

Szukając biurka do domowego biura, zwróć uwagę na dostępny w naszej ofercie model – Biurko elektryczne z regulacją wysokości blatu Lano-E 300 T. Biurko elektryczne MARO w tej wersji to połączenie stylowego blatu i klasycznej nogi w kształcie odwróconej litery „T”. Biurko posiada czujnik antykolizyjny oraz funkcję soft start&stop, która zapewnia płynny ruch blatu. Jego funkcje mogą być obsługiwane przy pomocy komputera PC, MAC, tabletu i smartfona.

Powyższe zalety biurka elektrycznego często stanowią wystarczającą motywację do inwestycji w ten mebel. Przed zakupem należałoby jednak wiedzieć, jakie są jego minusy.

1. Wysoka cena

Dla osób, które muszą liczyć się z każdą złotówką, duże znaczenie może mieć cena biurka. Biurka elektryczne są znacznie droższe od tradycyjnych biurek. Za profesjonalny model trzeba zapłacić w granicach 3 000 zł. Z drugiej strony biurka te są inwestycją w zdrowie, a ich użytkowanie przekłada się na jakość i tempo pracy. Mimo ceny warto zastanowić się nad zakupem.

2. Ryzyko awarii napędu

Biurko z mechanizmem umożliwiającym regulację poziomu wysokości blatu może stać się bezużytecznym meblem wraz z momentem uszkodzenia napędu. Brak możliwości ustawienia go na właściwej wysokości może powodować dyskomfort i zarazem znacznie utrudniać pracę. Serwis biurka i wymiana napędu, czy zakup nowego mebla, wiąże się z kolejnym kosztem.

3. Zużycie prądu

Biurko elektryczne, jak każde urządzenie zasilane energią, zużywa prąd. Trzeba zatem liczyć się ze wzrostem rachunków za energię elektryczną. Nie jest to jednak kwota, której należałoby się obawiać.

Czy warto kupić  biurko elektryczne?

Biurka elektryczne z regulowanym blatem są praktyczne, ergonomiczne i łatwe w obsłudze. Umożliwiają sprawne dopasowanie wysokości blatu do preferencji użytkownika. Co więcej, są stylowe i nowoczesne, a ponadto świetnie odnajdują się w każdej biurowej przestrzeni. Warto w nie zainwestować, aby poprawić warunki pracy oraz korzystnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie użytkowników. Sprawdź, jakie biurka oferuje nasza Fabryka Mebli Biurowych MARO.