Współpraca MARO ze studentami UAP

24-28 lutego podczas targów Arena Design będzie można zobaczyć owoce współpracy Fabryki Mebli MARO z grupą studentów poznańskiego Uniwersystetu Artystycznego - w ramach 19 edycji Programu Edukacyjno-Projektowego (PE-P), którego celem jest zdobywanie wiedzy i rozwój umiejętności projektowych w oparciu o bezpośrednią współpracę z przemysłem.

W tym roku tematem była przestrzeń coworkingowa cechująca się indywidualnym podejściem do potrzeb pracownika. Wyznacznikami były mobilność, elastyczność, funkcjonalność i nowoczesna estetyka.

Idea PE-P wywodzi się z potrzeby połączenia edukacji projektowej z realiami i wymogami rynku, dla którego projektowanie powinno być stałym i niezbywalnym elementem w procesie produkcyjnym.

Podczas projektu, szesnastu studentów studiów licencjackich i magisterskich Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu pracując w sześciu zespołach projektowych, opracowali niezależne propozycje rozwiązań, z których przedstawiciele firm partnerskich wybrali najciekawsze. W dalszych etapach projekty były szczegółowo opracowywane, prototypowane. Owocem współpracy jest szeroka kolekcja mebli odpowiadających na założeniom współczesnego systemu pracy.

Prace nad realizacją podzielone były na etapy, projekty omawiane były z konstruktorami, prototypy z inżynierami, analizowane były materiały i rozwiązania techniczne. Studenci otrzymali profesjonalne wsparcie technologiczne, motywujące do wzmożonej pracy nad nowymi rozwiązaniami wzorniczymi.

W efekcie powstało dziewięć brył meblowych do mobilnej pracy: 4 szafy różnej wielkości, kontener organizacyjny, multifunkcjonalne biurko, stół do nieformalnych spotkań, ultramobilne stanowisko do pracy bieżącej oraz szatnia. Zaprojektowane meble są kompatybilne ze sobą, ale jednocześnie w pełni funkcjonalne jako niezależne meble. Oprócz ciekawej formy i funkcjonalności wyróżnia je oryginalność specjalnie zaprojektowanych i wykonanych dekorów. Stanowią kolekcję, która jako aranżacja nowoczesnego biura nie pozostawiłaby odbiorców obojętnymi.

Więcej o projekcie powiedzą zdjęcia, możliwość dotknięcia każdego z mebla oraz rozmowy z uczestnikami projektu. Będzie można to zrobić podczas targów Arena Design na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 25-28 lutego, na które zapraszamy!