Sześć elementów wyposażenia niezbędnych w każdym biurze

Wyposażenie biura wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na ogólne samopoczucie pracowników, a co za tym idzie – ich wydajność. W nowoczesnych przestrzeniach jakość jest ważniejsza od ilości, dlatego warto poświęcić nieco czasu na zastanowienie się, jakich elementów wyposażenia nie może zabraknąć w żadnym biurze. Postanowiliśmy wybrać ich sześć – koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się więcej!

Biurka elektryczne z regulowaną wysokością

     Trudno wyobrazić sobie przestrzeń biurową bez – nomen omen – biurka. Najlepiej postawić na meble wysokojakościowe, czyli takie, które zapewnią komfort ich użytkownikom, a przy tym szybko się nie zniszczą. Warto więc zapoznać się z ofertą fabryki mebli biurowych MARO. Znajdziemy w niej niezwykle funkcjonalne, innowacyjne biurka elektryczne. Dzięki tej opcji pracownicy mogą wielokrotnie zmieniać pozycję podczas wykonywania swoich obowiązków, co pozytywnie wpływa na efektywność pracy, poprawia samopoczucie i zmniejsza poziom zmęczenia. Biurka dostosowują się do postawy i wzrostu użytkownika, dlatego odznaczają się dużą uniwersalnością. Większość z nich zawiera specjalny czujnik antykolizyjny oraz opcjonalny pilot sterujący PREMIUM, który – dla przykładu – przypomina o konieczności wstania w odpowiednim momencie. Meble biurowe marki MARO łączą w sobie wszystkie niezbędne cechy – są ergonomiczne (a więc przyjazne dla kręgosłupa), praktyczne, bezpieczne oraz estetyczne. Znakomicie wpisują się w wystrój nowoczesnego biura, spełniając przy tym potrzeby użytkowników. Oferowane biurka elektryczne są dostępne w różnych zestawieniach kolorystycznych, które można dopasować do reszty przestrzeni, aby stworzyć spójną aranżację.

Przegrody akustyczne, które wyciszają

     W nowoczesnych pomieszczeniach biurowych nie powinno zabraknąć specjalnych przegród akustycznych, które zaprojektowano z myślą o otwartych przestrzeniach. Wiadomo bowiem, że praca w biurze to zarówno działania zespołowe, jak i samodzielne wykonywanie zadań. Przestrzeń musi więc zostać zaaranżowana w ten sposób, by umożliwiać wygodne realizowanie obu tych trybów. Idealnym rozwiązaniem okażą się ścianki akustyczne z fabryki mebli biurowych MARO, których celem jest wydzielanie miejsc pracy indywidualnej oraz zapewnianie w nim ciszy, spokoju i wysokiego poziomu komfortu. Przegrody skutecznie pochłaniają dźwięki i znacząco redukują hałas, co sprzyja skupieniu i produktywności. Można je umieścić między stanowiskami pracy, w strefach relaksu czy przy urządzeniach biurowych, aby wyciszyć ich działanie. Ścianki akustyczne są dostępne w wersji wolnostojącej (wyposażonej w stopki) oraz mobilnej (na kółkach). Szeroki wachlarz rozmiarów pozwala na dużą elastyczność – ustawianie przegród pojedynczo bądź tworzenie z nich całych układów. Dodatkowa zaleta to miękka, przyjemna w dotyku powierzchnia, na której można przypinać notatki.

Efektowne stoły konferencyjne

     Większość nowoczesnych biur posiada sale konferencyjne. Trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie bez dużego stołu konferencyjnego. Tego elementu wyposażenia najlepiej szukać u producenta mebli biurowych MARO. Bogata oferta oraz niezwykle oryginalne designy to ich cechy charakterystyczne. Różnorodne stoły konferencyjne pozwalają na swobodną aranżację przestrzeni według własnych upodobań. Warto bowiem pamiętać, że są one niejaką wizytówką firmy – w końcu większość ważnych spotkań odbywa się właśnie w salach konferencyjnych. Obecnie panuje moda na wysublimowany minimalizm, który nadaje pomieszczeniom elegancji i klasy. Możemy postawić na proste albo owalne blaty z płyty bądź kamienia, różny kształt nóg i wielość użytych materiałów. Stoły konferencyjne firmy MARO gwarantują dopracowaną konstrukcję oraz opcję zastosowania kanałów kablowych ukrytych w nogach, co ułatwia niewidoczne przeprowadzenie kabli. Mediaporty zintegrowane w blatach zapewniają dostęp do prądu i mediów – jest to niezwykle istotne podczas wielogodzinnych spotkań biznesowych.

Stoły do przestrzeni wspólnej

     Meble biurowe przeznaczone do wspólnej przestrzeni powinny być mobilne. Dlatego znakomitym pomysłem okaże się umieszczenie w takim pomieszczeniu odpowiedniego stołu, najlepiej z kolekcji Wariant. Jest to mobilna wersja stołu konferencyjnego, która odznacza się funkcjonalnym designem. Najlepiej sprawdzi się w dynamicznym biurze, gdzie praca zespołowa jest na porządku dziennym. Można go wykorzystać także do pracy indywidualnej – tablica odgradza użytkownika od reszty, dzięki czemu zyskuje on prywatność i spokój. Stół - Miejsce Spotkań posiada kółka, za pomocą których bardzo łatwo go przemieszczać. Duży blat pozwala na pracę w kilka osób, a tablica tapicerowana z opcją przypinania jest umieszczona na zewnątrz, co usprawnia komunikację międzygrupową. Wysoka jakość i trwałość mebla gwarantują, że będzie służył pracownikom przez długi czas.

Lockery dostosowane do pracowników

     Nieodzownym elementem biura powinny być również spersonalizowane lockery, czyli szafki przeznaczone do przechowywania najważniejszych przedmiotów. Działa to w ten sposób: po zakończeniu swojej pracy, każda osoba umieszcza swoje rzeczy osobiste w indywidualnej skrytce, do której tylko ona ma dostęp. Pozwala to na utrzymanie idei czystego biurka, a – jak wiadomo – porządek wokół ma bardzo duży wpływ na efektywność. Wszystkie dokumenty trafiają do lockerów, dzięki czemu są przechowywanie w bezpieczny sposób, a przy tym każdy wie, gdzie dokładnie się znajdują (nie trzeba poświęcać czasu na ich szukanie). Sprzyja to także coraz bardziej popularnej idei desk-sharingu – dzielenia się biurkami (pracownicy nie mają wyznaczonych stanowisk, zajmują te, które w danym momencie są wolne). Lockery z fabryki mebli biurowych MARO wyróżniają się zamkami z wymienną wkładką czy zamkami szyfrowanymi mechanicznie, jak również możliwością otwierania kartą. Oprócz tego, ich znakiem rozpoznawczym jest modny design, doskonale komponujący się z innymi elementami wyposażenia.

Meble modułowe

     Warto przyjrzeć się bliżej meblom modułowym oferowanym przez MARO, a przede wszystkim szafkom z kolekcji Wariant. Tym, co wyróżnia je na tle innych, jest innowacyjny system montażu, dzięki któremu każdy użytkownik może zbudować konstrukcję w pełni dostosowaną do aktualnych potrzeb, a później ją zmienić. To ogromny krok w stronę elastyczności i wielofunkcyjności. Szafki pozwalają też na zamontowanie mobilnego cokołu, dzięki czemu łatwiejsze staje się ich przemieszczanie. Dbając o wygodę, ergonomiczność oraz estetyczny, uporządkowany wystrój, zwiększamy swoje szanse na sukces. Pracownicy chętniej przychodzą do biura, przestrzeń cieszy oko, a wszystkie funkcjonalności znacznie ułatwiają i przyspieszają wykonywanie obowiązków.