StartUs. Ułatwiamy życie.

Biurko do pracy zdalnej - to coraz częściej wyszukiwana fraza.

Często muszą pomyśleć o tego typu zakupie ci, którzy wcześniej nie przewidywali pracy z domu. Sytuacja nie wydaje się prędko wrócić do stanu sprzed epidemii, więc powinniśmy być przygotowani na to, że home office czy praca w trybie hybrydowym może stać się stałą praktyką w wielu firmach. Wszak część pracodawców przekonała się, że odpowiednio zaplanowane działania w kwestii pracy zdalnej, pozwalają zachować stałe przychody, mimo nieobecności pracowników w biurze. Ten stan rzeczy pomimo swoistych trudności ma też oczywiście szereg zalet. Pracodawcy redukują koszty związane z utrzymaniem wielkich powierzchni biurowych, a pracownicy oszczędzają na dojazdach do pracy. Wielkim plusem pracy zdalnej dla obu grup jest brak barier geograficznych. Najbardziej cenieni fachowcy mają szansę pracować w firmie, która oferuje im najlepsze warunki, bez zmiany miejsca zamieszkania.

Tak samo pracodawcy, którzy zaczęli zatrudniać pracowników w trybie home office – mają dużo szerszy wybór przy budowaniu zespołu. Przechodząc na pracę zdalną bądź hybrydową, naturalnie zaczynamy myśleć nad organizacją miejsca do pracy. Jeśli nie dysponujesz odpowiednią przestrzenią, która pozwoliłaby stworzyć dedykowane miejsce pracy, przygotowaliśmy w MARO specjalne rozwiązanie dla Ciebie. Biurko do home office tym się różni od biurka w siedzibie firmy, że poza względami ergonomicznymi, powinno być stylowe, dobrze wpisywać się w przestrzeń domową oraz nie zabierać zbyt wiele miejsca. Takimi wytycznymi kierowaliśmy się przy tworzeniu kolekcji StartUs, dedykowanej do pracy z domu.

Nasze biurka StartUs-S i StartUs-E wyróżnia przede wszystkim to, że po skończonej pracy możemy je ‘zamknąć’ tak, aby zabierały jak najmniej miejsca. Po złożeniu, ich monolityczna bryła imituje komodę w dwóch rozmiarach. Dzięki szerokiej kolorystyce sprawnie wtopi się w aranżację każdego mieszkania. Model StartUs-S szczególnie docenią pracujący na komputerach stacjonarnych, pozwala on bowiem na ukrycie zarówno jednostki centralnej, jak i monitora, a dzięki przelotce unikniemy plączących się kabli. We wnęce na monitor, znajdzie się też miejsce na schowanie przyborów biurowych.

Dla tych, dla których dzień pracy nie kończy się po 8 godzinach, mamy StartUs-E - biurko z elektryczną regulacją wysokości. Naprzemienna praca w pozycji stojącej i siedzącej, ułatwi wykonywanie codziennych zawodowych obowiązków, oszczędzając nasz kręgosłup. Pilot Premium z funkcją łączenia za pomocą Bluetooth, przy pomocy aplikacji przypomni, kiedy należy zmienić pozycję. Dodatkowo, dzięki regulacji wysokości, mebel ten docenią również młodsi użytkownicy.

Nieocenioną zaletą biurek StartUs jest to, że dzięki możliwości ukrycia ich w typowo domowych meblach, możemy umieścić je nawet tam, gdzie nie wstawilibyśmy klasycznego biurka - np. w przedpokoju czy garderobie. Założeniem kolekcji StartUs jest to, by miejsce pracy zajmowało przestrzeń tylko w trakcie użytkowania, a następnie mogło przekształcić się w mebel maksymalnie kompaktowy, tym samym ułatwiając zachowanie balansu między pracą a czasem wolnym. Home Office często bywa pułapką dla pracoholików, dlatego możliwość wyraźnego oddzielenia pracy od odpoczynku jest zdecydowaną zaletą biurek StartUs.