Jak efektywnie wybrać biurko dwuosobowe dla domowego biura?
Praca w zespole nawet dwuosobowym umożliwia wymianę myśli, przeprowadzenie szybkiej burzy mózgów, a do tego pozwala na łatwą i niezakłóconą komunikację między współpracownikami. Czasem konieczność pracy przy jednym biurku wynika po prostu z faktu, iż pomieszczenie, w którym trzeba zorganizować przestrzeń do pracy w trybie Home Office, jest zbyt mała. W takich sytuacjach doskonale sprawdzają się biurka dwuosobowe, które tworzą atmosferę kreatywnej współpracy, ale jeśli trzeba, umożliwiają organizację stanowiska w taki sposób, aby można było zyskać więcej prywatności i tym samym pracować w skupieniu. Biurka dwuosobowe oferuje także nasza Fabryka Mebli Biurowych MARO.
Na rynku mebli biurowych można znaleźć modele wykonane z różnych materiałów, z zachowaniem różnych rozmiarów, także wyposażone w dodatkowe funkcje i nowoczesne mechanizmy. Stąd w myślach kupujących coraz częściej pojawiają się dylematy odnośnie tego, jakie biurko dwuosobowe wybrać. Zatem podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując biurko dla dwóch osób, aby był to trafiony zakup.
W pierwszej kolejności należy ustalić, czy ma to być biurko z regulacją wysokości, czy standardowy mebel.
Biurko wieloosobowe K-eM Bench to tradycyjne stanowisko, przy którym może usiąść więcej osób. Zależy to przede wszystkim od wyboru szerokości blatu. W przypadku dwóch osób w zupełności wystarczy blat mierzący 1200 mm szerokości. Mebel ten może być wyposażony w przegrodę płytową lub tapicerowaną z pin 6, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać wersję bez przegrody. Biurko K-eM Bench umożliwia łatwe i estetyczne poprowadzenie okablowania. Przykuwa uwagę klasyczną formą nóg o przekroju kwadratowym, co dodaje całości ponadczasowego charakteru. Biurko w tej wersji świetnie odnajdzie się w każdej przestrzeni. Zatem idealnie pasuje do domowego biura.
Ciekawym i przede wszystkim bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem jest biurko elektryczne. Model, który jest przystosowany do użytku przez dwie osoby, to z pewnością biurko Lano-E 300 F Bench – stanowisko z elektryczną regulacją wysokości. Każdy z użytkowników może podnieść blat na oczekiwaną wysokość. Znajdująca się pośrodku przegroda tworzy komfortowe warunki do samodzielnej pracy w pełnym skupieniu. Klasyczny wygląd mebla pozwala na bezproblemowe dopasowanie go do pozostałego wyposażenia wnętrza. Możliwość regulowania poziomu wysokości blatu ma wpływ nie tylko na komfort pracy, ale też na jej jakość, tempo, a co za tym idzie, efektywność.
- Biurko dwuosobowe z małym a dużym blatem
Kupując biurko, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na wielkość blatu. W przypadku, gdy z mebla będą korzystać dwie osoby, w zupełności wystarczy blat o szerokości 1200 mm. Parametr ten odgrywa bardzo ważną rolę także ze względu na umiejscowienie mebla w przestrzeni pokoju. Biurko pod względem wymiarów, musi spełniać indywidualne potrzeby oraz pasować wielkością do samego pomieszczenia.
- Biurko dwuosobowe z jednym a dwoma blatami
W sklepach meblowych można dostać biurka dwuosobowe z jednym lub dwoma blatami, ale opierającymi się na jednym stelażu. Biurko z blatem o jednej wysokości trudno jest dopasować do potrzeb osób o różnym wzroście. Dlatego zdecydowanie lepiej jest wybrać model z dwoma blatami, w dodatku regulowanymi elektrycznie. Daje to możliwość idealnego dopasowania wysokości do potrzeb każdego z użytkowników.
- Biurko dwuosobowe z wytrzymałych materiałów
Wybierając biurko do domowego biura, trzeba koniecznie sprawdzić, z jakich materiałów zostało wykonane i z jaką starannością. Solidna, a co za tym idzie, wytrzymała konstrukcja pozwoli na wieloletnie korzystanie z mebla, nawet pomimo intensywnego użytkowania. Warto mieć tu na uwadze, że z jednego biurka będą korzystały dwie osoby, a więc mebel będzie się zużywał podwójnie i dwa razy szybciej. Jeśli jednak powstał z dobrych jakościowo materiałów, posłuży znacznie dłużej.
Biurko dwuosobowe zainstalowane w małym, domowym biurze, to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż dwa oddzielne biurka. Zaś model z elektrycznie regulowanymi blatami gwarantuje idealne dopasowanie do potrzeb każdego z użytkowników. Wszystko to ma ogromne przełożenie na jakość i efektywność pracy, a do tego na zdrowie i samopoczucie pracowników.