Informujemy, że przerwa wakacyjna odbędzie się w dniach 15.07-28.07.2024 r.
Informujemy, że przerwa wakacyjna odbędzie się w dniach 15.07-28.07.2024 r.

BookinGO – systemy zarządzania zasobami biura

Rzeczywistość biurowa rozwijała się w ostatnich latach bardzo gwałtownie, na co duży wpływ miała pandemia. Wielu przedsiębiorców, w tym producentów mebli musiało dostosować się do nowych wymagań i oczekiwań swoich pracowników, przede wszystkim dotyczących zdalnego i hybrydowego trybu pracy.

Mnóstwo firm wciąż stara się wdrażać jak najbardziej efektywne metody, aby „połączyć” osoby pracujące z domu i osoby przebywające w biurze. W jaki sposób system BookinGO oferowany przez fabrykę mebli biurowych MARO może pomóc w organizacji?

BookinGo – system oferowany przez producenta mebli Maro

          BookinGO to zbiór kompleksowych rozwiązań biurowych, które są przeznaczone do zarządzania różnymi zasobami firmowymi – salami konferencyjnymi, biurkami biurowymi czy miejscami parkingowymi. System pozwala również na tworzenie niestandardowych modułów rezerwacji oraz definiowanie nowych rodzajów zasobów. Dzięki temu możliwe staje się zautomatyzowanie procesów biurowych i co za tym idzie, zwiększenie wydajności oraz produktywności, a także jak najlepsze wykorzystywanie dostępnych zasobów. BookinGO dostarcza zespołom kierowniczym wszystkich potrzebnych informacji i danych. Tego typu rozwiązanie redukuje też zbędne koszty.

Zarządzanie miejscami spotkań 

        Intuicyjny system obejmuje wygodny interfejs paneli dotykowych, aplikacji mobilnej, strony www i skrzynki mailowej. Narzędzia te umożliwiają wygodną rezerwację zasobów w pomieszczeniach biurowych. BookinGO oferuje szereg rozbudowanych funkcjonalności, który zapewnia skuteczne zarządzanie przestrzenią oraz spotkaniami. Jeżeli chodzi o sale konferencyjne, można wyszukać konkretną, spełniającą wymagania salę, a następnie zarezerwować ją jednorazowo lub cyklicznie. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się panele dotykowe informujące o dostępności pomieszczeń. Do najważniejszych zalet tej metody należy łatwość w planowaniu spotkania z innymi osobami poprzez wgląd w ich kalendarz.

Zarządzanie stanowiskami pracy

          Rozwiązania proponowane przez BookinGO pozwalają także na optymalne zarządzanie dostępnymi stanowiskami pracy w nowoczesnym biurze. W tego typu przestrzeniach coraz rzadziej spotykamy się z przydzielaniem konkretnych biurek do konkretnych pracowników. Dlatego warto używać inteligentnych narzędzi, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystywać dostępne zasoby. Mamy tutaj na myśli system rezerwacji biurek, który najlepiej sprawdzi się w przypadku pracy hybrydowej, coworkingu oraz desk sharingu. Skuteczność tej metody opiera się na funkcjonalnych i wygodnych sposobach rezerwacji stanowisk biurowych w ciągu kilku chwil – za pomocą aplikacji mobilnej połączonej z wewnętrznymi systemami firmy. Dzięki niej pracownicy szybko uzyskają informacje na temat dostępnych stanowisk. Będą mogli również wybrać miejsce, które odpowiada aktualnie wykonywanym przez nich zadaniom (zgodnie z filozofią Activity Based Working).

Zarządzanie lockerami

          BookinGO wiąże się także z opcją zarządzania lockerami. Nowoczesny system oferuje bezkluczykowy dostęp do szafki za pośrednictwem jej ekranu lub własnego smartfona, obsługę poprzez chmurę lub lokalną infrastrukturę oraz modułowość. To jednak nie wszystko – pracownicy mobilni mogą rezerwować lockery, korzystając ze zdalnego systemu rezerwacji. Dokonanie integracji z systemami biznesowymi w celu kompleksowego zarządzania i monitorowania nie stanowi żadnego problemu. Office Administrator przydziela dostęp użytkownikom za pomocą prostego, dostępnego w każdym miejscu na świecie interfejsu do zarządzania.

Pakiety BookinGO

          Wybierając ofertę producenta mebli MARO, należy zdecydować się na jeden z trzech pakietów: BookinGO Conference, BookinGO Desk + Park lub BookinGO Premium. Każdy z nich zawiera możliwość samodzielnej konfiguracji systemu. Pierwszy obejmuje również rezerwację przestrzeni konferencyjnej z wyświetlaczem informującym o statusie, a drugi – usługę mapowania przestrzeni, rezerwację biurek i parkingu oraz (za dopłatą) kiosk z dostępem do rezerwacji dla użytkowników bez służbowych smartfonów. BookinGO Premium zawiera w sobie każdy z wcześniej wymienionych punktów.

          Charakter dzisiejszych środowisk pracy zmienia się bardzo szybko. Dzięki wykorzystaniu możliwości nowoczesnych technologii, praca możliwa jest praktycznie w każdym miejscu. Bez wątpienia przyczyniło się to do spadku zapotrzebowania na indywidualne stanowiska pracy w biurach. Miejsca pracy biurowej stanęły przed wyzwaniem sprostania oczekiwaniom swoich pracowników. Dotychczasowe, klasyczne biura ustępują miejsca rozwiązaniom zdecydowanie bardziej elastycznym i funkcjonalnym, kładącym nacisk na swobodę i dywersyfikację aktywności. Inwestycja w nowoczesność w biurze to z pewnością ruch zapewniający korzyści zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników.

Podsumowanie

          Jak już wcześniej wspomnieliśmy, systemy zarządzania zasobami biura wspierają przedsiębiorców, którzy decydują się na tworzenie kultury hybrydowej w swoich firmach. Dlaczego jest to dobry pomysł? Ponieważ biuro hybrydowe to przestrzeń, która dopasowuje się do użytkownika i zakłada, że wszystko da się zorganizować na dużo mniejszej powierzchni. Narzędzia takie, jak BookinGO służą zarówno do pracy w zespołach, jak i pracy indywidualnej. Fabryka mebli biurowych MARO stawia na nowoczesność, proponując swoim klientom jak najefektywniejsze rozwiązania.

Zobacz więcej na: BookinGO