Biurko elektryczne w domowym biurze: czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Praca w systemie home office wymusza na pracownikach dostosowanie domowej przestrzeni do standardów biura. Coraz więcej osób inwestuje w biurka elektryczne z regulowanym blatem. Zastanawiasz się, czy mebel ten będzie dobrym rozwiązaniem także dla Ciebie? Poniższy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.
Jak działa biurko elektryczne z regulowanym blatem?

Zacznijmy od przypomnienia, jak działa biurko elektryczne z regulowanym blatem. Otóż mebel ten jest wyposażony w silnik oraz wyspecjalizowany mechanizm regulacyjny. Umożliwia on podnoszenie i opuszczanie blatu, a co za tym idzie, dopasowanie jego wysokości do preferencji oraz potrzeb użytkownika. Możliwość ustawienia blatu na dowolnej wysokości pozwala automatycznie na pracę naprzemienną w pozycji siedzącej i stojącej.

Wybór biurek elektrycznych jest ogromny. Ciekawe modele proponuje także nasza Fabryka Mebli Biurowych MARO. Poszczególne meble różnią się kolorem, materiałem, rozmiarem oraz stylem. Daje to możliwość łatwego dopasowania biurka do wystroju domowego biura.

Biurko elektryczne – korzyści z użytkowania

Aby w pełni przekonać się do biurka z regulowanym blatem, musisz poznać korzyści wynikające z użytkowania tego mebla. A przedstawiają się one w następujący sposób:

- Praca przy biurku regulowanym wspomaga proces spalania tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie, chroni przed nadwagą. Wynika to z możliwości zmiany pozycji z siedzącej na stojącą.

- Biurko elektryczne umożliwia pracę na stojąco, co przekłada się na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca i dolegliwości związanych z układem krążenia.

- Możliwość zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą oraz ze stojącej na siedzącą, redukuje występowanie dolegliwości bólu pleców i karku.

- Korzystanie z biurka z regulowanym blatem poprawia koncentrację, a w konsekwencji tego produktywność. Użytkownik może wykonać większą pracę w krótszym czasie, przy jednoczesnym zachowaniu jakości.
 

W związku z powyższym, czy biurko elektryczne jest dobrym rozwiązaniem również dla Ciebie?

Biurko z elektrycznie regulowanym blatem jest dla Ciebie jeśli:

- Pracujesz przy biurku przez wiele godzin dziennie, a do tego 5 dni w tygodniu. Dzięki możliwości dopasowania poziomu wysokości blatu, a tym bardziej zmiany pozycji pracy z siedzącej na stojącą, odciążysz swój kręgosłup i inne partie ciała, lepiej skupisz się na swoich zadaniach i wykonasz je w krótszym czasie.

- Twoja aktywność w ciągu dnia jest ograniczona do minimum. Możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą, a co za tym idzie, możliwość pracy przy jednoczesnym wykonywaniu kroków na bieżni znajdującej się pod biurkiem, korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie.

- Jesteś osobą ponadprzeciętnie wysoką lub przeciwnie, niską. Ten model biurka dopasuje się do Ciebie i tym samym stworzy komfortowe warunki pracy, co zazwyczaj jest niemożliwe w przypadku tradycyjnego biurka.

- Lubisz nowoczesne rozwiązania. Biurko z regulowanym blatem jest meblem tworzonym na miarę dzisiejszych czasów. Spełnia oczekiwania użytkowników, którzy chcą iść z duchem czasu, kładą nacisk na komfort i styl.

- Musisz dzielić swoje stanowisko pracy z pozostałymi domownikami. Z tego samego biurka mogą korzystać osoby w różnym wieku, niezależnie od wzrostu. Wystarczy, że każdy z nich dopasuje poziom blatu do swoich potrzeb.

Zatem śmiało możemy stwierdzić, że biurko z regulacją wysokości jest meblem dla każdego. Tym bardziej że pełni ono rolę klasycznego biurka z dodatkowymi funkcjami.

Biurko elektryczne MARO – idealny model do domu

Skoro już wiesz, że biurko elektryczne jest również rozwiązaniem dla Ciebie, zajrzyj do naszej oferty i wybierz jedno z nich zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. W domowym zaciszu świetnie sprawdzi się biurko składane z elektryczną regulacją wysokości StartUs-E. Dzięki dodatkowym elementom konstrukcji, w mgnieniu oka przekształcisz to biurko w mebel wyglądem przypominający stylową komodę. To świetne rozwiązanie do domu, w którym nie ma miejsca na organizację typowego biura, a pomieszczenie, w którym się znajduje, musi jednocześnie pełnić funkcję salonu, czy sypialni i dodatkowo służyć pozostałym domownikom.