Biurko elektryczne dla studentów: czy warto zainwestować w zdrowie od młodych lat?

Studenci, urządzając swoją prywatną przestrzeń w mieszkaniu, czy w wynajętym na czas studiów pokoju, nie przywiązują zbyt dużej uwagi do biurka. W praktyce to jednak właśnie przy nim będą spędzać długie godziny, ucząc się i pracując na komputerze. Zatem biurko to musi być dobrze dopasowane do ich wzrostu oraz indywidualnych potrzeb. Sprawdź, jakie korzyści dla zdrowia studentów, zapewnia biurko elektryczne.
Dlaczego prawidłowa postawa przy biurku jest tak ważna?

Niepoprawna postawa podczas wielogodzinnej nauki przy biurku prowadzi do szeregu problemów zdrowotnych.

 • Wywołuje dolegliwości bólowe kręgosłupa. Z powodu nierównomiernego rozkładania się ciężaru, dochodzi do przeciążenia odcinka lędźwiowego i szyjnego.
 • Istnieje ryzyko pojawienia się w przyszłości garba, czy skrzywienia bocznego kręgosłupa, a także nieprawidłowego kształtowania się lordozy i kifozy.
 • Prowadzi do zamykania się klatki piersiowej i problemów z oddychaniem.
 • Powoduje nadmierny ucisk na narządy jamy brzusznej, a to automatycznie przekłada się na spowolnienie perystaltyki jelit i metabolizmu.
 • Wywołuje ból głowy oraz nadmierne napięcie mięśni twarzy.
 • Zdecydowanie utrudnia koncentrację i obniża jakość nauki.  

Prawidłowa postawa podczas nauki przy komputerze i biurku ma niezwykle istotny i duży wpływ na zdrowie studenta oraz jego samopoczucie.

Jak wygląda prawidłowa postawa przy biurku?

Nawyk prawidłowej postawy przy biurku powinno się wyrobić już w najmłodszych latach. Wówczas student nie będzie miał problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego biurka i przede wszystkim z łatwością określi, jakiego mebla potrzebuje. Prawidłowa postawa podczas siedzenia przy biurku to taka, w której:

 • oczy znajdują się ok. 50 cm od monitora,
 • plecy są wyprostowane,
 • nogi są oparte o podłoże, a zgięcie w kolanach tworzy kąt prosty,
 • łokcie są podparte o oparcie krzesła,
 • nadgarstki są oparte o blat biurka.

Taką postawę można uzyskać tylko dzięki prawidłowemu dopasowaniu krzesła i biurka!

Biurko elektryczne – idealny mebel dla studentów

Student, stojąc o krok od zakupu mebla, powinien zastanowić się nad optymalnym rozmiarem blatu. To na nim będzie przechowywał książki, notatki oraz pozostałe materiały niezbędne do nauki. Na blacie nie może zabraknąć także miejsca na laptop, czy monitor.

Drugim, niezwykle istotnym kryterium wyboru biurka, jest jego wysokość. I to chyba jeden z najtrudniejszych wyborów, z jakim muszą mierzyć się kupujący. Chyba że zdecydują się na mebel z elektrycznie regulowanym blatem. I to jest nasza dzisiejsza propozycja, czyli biurko z regulacją wysokości.

Biurko to wbrew pozorom ma bardzo prostą konstrukcję. Tworzą ją wytrzymały stelaż i drewniany blat. Blat jest w dodatku regulowany przy pomocy wbudowanego mechanizmu z silnikiem. Niepodważalnym atutem mebla jest możliwość regulowania wysokości blatu zgodnie z potrzebą użytkownika. Co więcej, jedno biurko może służyć kilku osobom o różnym wzroście. Regulacja odbywa się przy pomocy intuicyjnego panelu i tak naprawdę sprowadza się do użycia tylko jednego przycisku.

Dobrze dopasowana wysokość blatu korzystnie wpływa na komfort, koncentrację oraz zdrowie studenta. Dzięki temu nawet pomimo wielogodzinnej nauki nie odczuwa silnego zmęczenia, bólu pleców, czy karku. Zaletą biurka regulowanego jest możliwość nauki zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Zmienność ta zwiększa aktywność fizyczną, co dodatkowo korzystnie wpływa na zdrowie.

Biurko elektryczne MARO – nasza propozycja

Świetnym wyborem do pokoju studenta będzie biurko elektryczne z wysoką zabudową z kolekcji Wariant. Model ten posiada wysoką zabudowę i elektryczną regulację wysokości blatu. Korzystając z konfiguratora, można jeszcze bardziej dopasować jego konstrukcję do indywidualnych potrzeb. To jedno z najmniejszych biurek dostępnych w naszej ofercie. Jest zatem doskonałym wyborem także do małego wnętrza.

Warto dodać, że studenci w ciągu dnia poświęcają czas nie tylko na naukę. Z jeszcze większym zapałem korzystają z rozrywki w postaci gier komputerowych. To automatycznie przekłada się na kolejne godziny siedzenia przy biurku. Zatem mebel ten musi odpowiadać ich potrzebom, idealnie pasować do budowy ciała, w tym wzrostu. Zajrzyj do naszej oferty i sprawdź, jakie biurka dla studentów i nie tylko, oferuje Fabryka Mebli Biurowych MARO.