Biurko dwuosobowe w przestrzeniach open space: Jak organizować wspólną przestrzeń w pracy?

Open space to najprościej mówiąc, otwarta przestrzeń, w której znajduje się wiele stanowisk pracy. Coraz więcej firm decyduje się na ten właśnie sposób organizacji powierzchni biurowej. Rozwiązanie to ma wpływ na lepszą komunikację, współpracę i kreatywność wśród pracowników. A zatem generuje ono zwiększoną produktywność i poprawę relacji między pracownikami. Sprawdź, czy biurko dwuosobowe sprawdzi się w tej przestrzeni.
Co wziąć pod uwagę, planując przestrzeń open space?

Zanim zabierzesz się za urządzanie przestrzeni open space, uwzględnij kilka kwestii istotnych dla efektu końcowego Twojej pracy. Oto one:

1. Weź pod uwagę potrzeby swoich pracowników, a także rodzaj pracy, jaką będą wykonywać. Zabierając się za rozmieszczenie mebli, musisz pamiętać o zachowaniu odpowiedniego wyważenia pomiędzy przestrzenią wspólną a prywatną. Ma to duże znaczenie dla efektywności pracy i całego biura.

2. Rozważ stworzenie stref funkcjonalnych, czyli podział przestrzeni na mniejsze, ale bez stosowania ścianek działowych. Możesz wygospodarować miejsce do pracy indywidualnej i zespołowej, miejsce do relaksu, a także miejsce do spotkań z klientami.

3. Każde stanowisko pracy musi być ergonomiczne. Poświęć dłuższą chwilę na wybór mebli, w tym biurek i krzeseł. Elementy te muszą ze sobą współgrać i tworzyć komfortowe oraz bezpieczne dla zdrowia warunki pracy.

4. Mimo iż mówimy o otwartej przestrzeni, zadbaj o prywatność każdego pracownika. Możesz to zrobić na wiele sposobów, na przykład wybierając biurka dwuosobowe ze specjalną przegrodą pośrodku, oddzielającą jedno stanowisko od drugiego.

Biurko dwuosobowe w przestrzeni open space

Bardzo praktycznym meblem, idealnym do przestrzeni open space, jest biurko dwuosobowe. To dlatego, że:

- Mebel umożliwia szybką i wygodną komunikację pomiędzy współpracownikami. Takie ustawienie stanowisk sprzyja przeprowadzaniu burzy mózgów, ale i wzajemnemu motywowaniu się do pracy. Ma też wpływ na sprawny przekaz informacji, a do tego ułatwia pracę nad wspólnymi projektami.

- Podwójne biurko poprawia relacje między współpracownikami, co może automatycznie przełożyć się na atmosferę w miejscu pracy.

- Biurko może być wyposażone w przegrodę oddzielającą jedno stanowisko pracy od drugiego, co zapewnia prywatność zawsze, gdy jest ona konieczna.

- Pracownicy, siedząc przy dwuosobowych biurkach są oddzieleni przegrodą lub odwróceni do siebie plecami. Dzięki temu, pomimo iż wszyscy znajdują się w jednym pomieszczeniu, mają odpowiednie warunki do wykonywania swoich zadań w skupieniu.

- Biurka dwuosobowe są nieco większe od biurek jednoosobowych, ale takie dwuosobowe stanowisko zajmuje jednak znacznie mniej miejsca, niż dwa stanowiska z osobnymi biurkami.

Biurka dwuosobowe z oferty sklepu MARO

Bez wątpienia biurko dwuosobowe świetnie nadaje się do przestrzeni open space. Z wykorzystaniem tych mebli można tworzyć komfortowe, atrakcyjne wizualnie, a do tego ergonomiczne stanowiska pracy. W ofercie sklepu MARO znajdziesz dwa rodzaje biurek dwuosobowych. Są to:

- biurka dwuosobowe standardowe,

- biurka dwuosobowe z elektrycznie regulowanym blatem.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem w naszym sklepie cieszą się biurka elektryczne. Wśród tych najczęściej wybieranych znajdują się: biurko elektryczne Lano-E 300 T Bench, biurko z elektryczną regulacją wysokości blatu Lano-E 300 Q Bench, a także biurko z elektryczną regulacją blatu Lano-E 300 F Bench

Meble te tworzą komfortowe i bezpieczne warunki pracy dla wszystkich pracowników, bez względu na ich wzrost oraz indywidualne preferencje.Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą mebli biurowych MARO. W swoich kolekcjach mamy duży wybór biurek tworzonych z użyciem najlepszych jakościowo materiałów, w zgodzie z najnowszymi trendami.