5 sposobów na zintegrowanie biurka elektrycznego z minimalistycznym wnętrzem

Minimalistyczne wnętrze wydaje się być ograniczeniem dla osób, które zamierzają korzystać w nim z biurka. Na szczęście to tylko pozory, gdyż są pewne triki, które umożliwiają ciekawą, a zarazem funkcjonalną aranżację biurowej, ale minimalistycznej przestrzeni. Poznaj 5 sposobów na zintegrowanie biurka elektrycznego ze wspomnianym wnętrzem.
Jak dopasować biurko elektryczne do minimalistycznego wnętrza?

Chcąc wykorzystać biurko elektryczne w pomieszczeniu urządzonym w minimalistycznym stylu, wcale nie musisz za wiele kombinować. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni model.

1. Wybierz prosty design

Biurko elektryczne, które wstawisz do pomieszczenia, musi pasować do niego wizualnie. Dlatego wybierz model o minimalistycznym wyglądzie, charakteryzujący się prostymi liniami oraz niewielką ilością zdobień. Jeżeli unikniesz zbędnych ozdób i elementów, nie będziesz miał problemu z dopasowaniem go do wnętrza w minimalistycznym stylu. Weź też pod uwagę jego wielkość, aby zbyt duży blat połączony z masywnym stelażem, nie przytłoczył lekkości i swobody panującej w pomieszczeniu.

2. Dobierz neutralne kolory

Styl minimalistyczny wyróżnia się neutralnymi barwami, takimi jak biel, czerń, szarość, beż, czy brąz. Dominują w nim chłodne odcienie, których zadaniem jest optyczne powiększanie przestrzeni. Zdecydowanie unikaj jaskrawych i krzykliwych kolorów. Dzięki temu z łatwością utrzymasz harmonię wizualną w całym pomieszczeniu.

3. Zadbaj o minimalistyczne zagospodarowanie blatu

Nie gromadź na biurku zbyt wielu przedmiotów. Ogranicz się do stojaka na długopisy, lampki oraz prostego organizera. Estetyczny blat to minimalistyczny blat. Jeżeli masz więcej przedmiotów, które chciałbyś mieć w zasięgu ręki, koniecznie wybierz biurko z szufladą lub szafką. Możesz też zainwestować w kontenerek, który umieścisz pod burkiem lub w jego okolicy.

4. Ukryj kable

Wybierając biurko postaw na model, który pozwoli Ci ukryć kable. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego bałaganu na blacie oraz w okolicy biurka. Biurko z systemem zarządzania kablami to nowoczesny mebel, który świetnie wpisze się w klimat minimalistycznego wnętrza. Takie biurko pozwala utrzymać przewody oraz kable poza podłogą, a także poza zasięgiem wzroku osób przebywających w pomieszczeniu.

5. Postaw na funkcjonalność

Wybrany przez Ciebie mebel musi być maksymalnie funkcjonalny. Zadbaj o obecność takich funkcji, które z jednej strony będą bardzo przydatne, a z drugiej zaś nie zakłócą minimalistycznego stylu wnętrza. Możliwości jest wiele, a wśród nich biurko z wbudowanymi ładowarkami bezprzewodowymi, pamięć pozycji biurka, system antykolizyjny, czy możliwość sterowania aplikacją w smartfonie. Przynajmniej dzięki niektórym z nich unikniesz korzystania z dodatkowych kabli, czy urządzeń, które tylko zajęłyby cenną przestrzeń.

Biurka elektryczne MARO, które sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu

Szukając biurka elektrycznego do minimalistycznego wnętrza, koniecznie zwróć uwagę na nasze meble. Tak naprawdę każde z dostępnych w naszej ofercie biurek z regulacją wysokości, biorąc pod uwagę dostępne kolory oraz konstrukcję, nadaje się do wykorzystania w aranżacji tego pomieszczenia. W sposób szczególny możemy polecić Ci biurko elektryczne Op-Lite E, które jest bardzo proste w budowie, funkcjonalne, a co za tym idzie, minimalistyczne. Mamy też warianty ze stelażem o nieco bardziej wyszukanej konstrukcji, które świetnie wpiszą się w klimat tego wnętrza. Nasze biurka mają system regulacji wysokości blatu, przelotkę na kable oraz wiele innych udogodnień, o których wspomnieliśmy, wymieniając 5 sposobów na dopasowanie mebla do minimalistycznego wystroju pomieszczenia.              

Zachęcamy też do zapoznania się z całą kolekcją mebli biurowych dostępnych w naszym sklepie.